Љупка Димитровска: Разлика помеѓу преработките

Додадени 58 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| опис =
| родено-име =
| роден-дата = [[25{{Birth јули]]date [[and age|1946]]|07|25|df=yes}}
| роден-место =[[Скопје]]
| починал-дата =
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Димитровска, Љупка}}
[[Категорија:Македонски пејачи]]
[[Категорија:Скопјани]]