Разлика помеѓу преработките на „Национална арена „Тоше Проески““

 
==Настани==
Во јуни 2015 година, УЕФА го избрала стадионот за да биде домаќин на [[2017 УЕФА Супер Куп|2017 2017|УЕФА Супер Купот во 2017 година]].<ref>[http://www.uefa.com/uefasupercup/news/newsid=2262118.html Macedonia to host 2017 UEFA Super Cup] uefa.com 30 јуни 2015</ref><ref>[http://ekipa.mk/uefa-ofitsijalno-soopshti-super-kupot-vo-2017-na-natsionalnata-arena-filip-vtori/ УЕФА официјално соопшти: Супер купот во 2017 на арената „Филип Втори“!] ekipa.mk 30 јуни 2015</ref><ref>[http://ekipa.mk/ogromno-priznanie-za-makedonija-skopje-e-prv-grad-vo-regionot-so-natprevar-od-vakov-rang/ Огромно признание за Македонија: Скопје е прв град во регионот со натпревар од ваков ранг!] ekipa.mk 30 јуни 2015</ref><ref>[http://sportmedia.mk/fudbal/domashno-prvenstvo/konechno-vrven-fudbal-vo-zhivo-makedoncite-kje-mozhat-da-kupat-12000 12.000 Македонци ќе можат да купат билети за Суперкупот 2017! - See more at: http://sportmedia.mk/fudbal/domashno-prvenstvo/konechno-vrven-fudbal-vo-zhivo-makedoncite-kje-mozhat-da-kupat-12000#sthash.SzcgEr59.dpuf] sportmedia.mk 30 јуни 2015</ref>
 
== Галерија ==