Разлика помеѓу преработките на „Прва фудбалска лига на Македонија 2007/2008“

с
Екипи кои отпаднале во Втората фудбалска лига 2007/08
* [[ФК Брегалница Штип|Брегалница Штип]] (11ти)
* [[ФК Влазрими|Влазрими Кичево]] (12ти)
|
; На крајот на сезоната 2007/08
* [[ФК Цементарница|Цементарница 55]] (12ти)
|}
 
== Екипи ==