Разлика помеѓу преработките на „ФК Шкендија Тетово“

с
нема опис на уредувањето
с
с
име = ФК Шкендија Тетово<br />KF Shkëndija Tetovë|
лого = [[Податотека:FK Shkendija 79.gif|100px]]|
целосно име = ФКФудбалски Шкендијаклуб 79Шкендија Тетово |
основан = {{Start date and age|1979}} |
терен = [[Градски стадион Тетово]] |