Разлика помеѓу преработките на „Скратеници во македонскиот јазик“

(Одбиени последните 2 промени во текстот (од 213.135.190.81) и вратена преработката 3345564 на Ehrlich91)
* [[Правопис на македонскиот јазик]]
* [[Граматика на македонскиот јазик]]
 
== Надворешни врски ==
* {{наведена мрежна страница|url=http://www.pelister.org/abbreviations/index.php|title=Опширен список на македонски кратенки и акроними|publisher=Гоце Гаџовски (Џорџ Митревски), Државен универзитет на Охајо}}