810 Атоса: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
с (Kiril Simeonovski ја премести страницата 810 Атоза на 810 Атоса)
Нема опис на уредувањето
| physical_characteristics = yes
| image = [[File:810Atossa (Lightcurve Inversion).png|250px]]
|caption=Тридимензионален модел на 810 АтозаАтоса заснован на светлосната крива на астероидот.
| bgcolour=#FFFFC0
| name=810 АтозаАтоса
| alt_names= 1915 XQ; 1931 PF;<br> 1934 NB; 1947 PA
| discoverer= [[Макс Волф]]
| mean_anomaly= 343,495°
}}
'''810 АтозаАтоса''' — [[астероид]] кој припаѓа на [[флорско семејство|Флорското семејство]] на астероиди.
 
== Надворешни врски ==
* [http://cfa-www.harvard.edu/iau/lists/NumberedMPs.txt Discovery Circumstances: Numbered Minor Planets]
 
{{MinorPlanets_Footer}}
 
{{DEFAULTSORT:АтозаАтоса}}
[[Категорија:Флорски астероиди]]
[[Категорија:Откритија на Макс Волф]]