712 Боливијана: Разлика помеѓу преработките

Одземени 19 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
}}
 
'''712 Боливијана''' — [[астероид]] во [[Астероиден појас|астероидниот појас]]. Објектот е именуван по [[Симон Боливар]]. Астероидот бил откриен во [[аресибо (опсерваторија)|опсерваторијата во АрекибоАресибо]] во периодот од [[29 октомври]] до [[1 ноември]] [[2005]] година.<ref name="Arecibo">{{cite web
|date=2012-01-18
|title=Scheduled Arecibo Radar Asteroid Observations
[[Категорија:Астероиди наречени по личности]]
[[Категорија:Астрономски објекти откриени во 1911 година]]
[[Категорија:Астрономски објектиАстероиди од типот C]]
 
{{beltasteroid-stub}}