712 Боливијана: Разлика помеѓу преработките

Одземени 18 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
(нова статија)
 
Нема опис на уредувањето
}}
 
'''712 Боливијана''' е [[астероид]] во [[Астероиден појас|астероидниот појас]]. Објектот е именуван по [[Симон Боливар]]. Астероидот бил откриен во [[Опсерваторија воаресибо Арекибо(опсерваторија)|опсерваторијата во Арекибо]] во периодот од [[29 октомври]] до [[1 ноември]] [[2005]] година.<ref name="Arecibo">{{cite web
|date=2012-01-18
|title=Scheduled Arecibo Radar Asteroid Observations
{{MinorPlanets_Footer}}
 
{{DEFAULTSORT:000712Боливијана}}
[[Категорија:Главен астероиден појас]]
[[Категорија:Откритија на Макс Волф]]
[[Категорија:Астероиди наречени по личности|Боливијана]]
[[Категорија:Астрономски објекти откриени во 1911 година|19110319]]
[[Категорија:Астрономски објекти од типот C]]