Разлика помеѓу преработките на „Теорија“

Одземени 6 бајти ,  пред 5 години
с
oтстранета Категорија:Философија; додадена Категорија:Теории со помош на HotCat
с (Bot: Migrating 69 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q17737 (translate me))
с (oтстранета Категорија:Философија; додадена Категорија:Теории со помош на HotCat)
Во [[хуманистички науки|хуманистичките науки]], поимот теорија често се користи како синоним за [[критичка теорија]] и се однесува на обид да се разбере структурата на општество, како и да се концептуализираат алтернативите.
 
[[Категорија:ФилософијаТеории| ]]