Разлика помеѓу преработките на „Алберто Контадор“

Одземени 65 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
{{Инфокутија за велосипедист
| name = Алберто Контадор
| image = CritériumContador du Dauphiné 2014 - Etape 6 - Alberto ContadorRDS2015.jpg
| caption = Контадор на [[КритериумRoute дуdu Дофине 2014Sud]] 2015
| fullname = Алберто Контадор Веласко
| nickname = Ел Пистолеро (''El Pistolero'')
5

уредувања