Разлика помеѓу преработките на „21 јуни (родени)“

Додадени 146 бајти ,  пред 6 години
дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1921]] 
|[[Џејн Расел]] — американска [[глумица]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1948]] 
|[[Јован Аќимовиќ]] — српски и југословенски фудбалер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1954]]