Разлика помеѓу преработките на „12 април (родени)“

Додадени 115 бајти ,  пред 6 години
дополнување
(ситна поправка)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1971]] 
|[[Шенон Доерти]] — американска актерка.
|-
|valign="top" align="right"|[[1979]] 
|[[Матеја Кежман]] — српски фудбалер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1986]]