Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Портал“

Одземени 325 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
(Adding interwikis)
с
<div class="{{#ifeq:{{{left|}}}|yes|tleft|tright}} portal" style="margin: 0 0 1em 1em; border: solid #aaa 1px; backgroundmargin: {{#f9f9f9; paddingif:{{{margin|}}}|{{{margin|}}}|{{#ifeq:{{{left|}}}|yes|0.5em 1ex;0.5em font-size:0.5em 90%0|0.5em 0 0.5em 0.5em}}}};">
{| style="background:#f9f9f9; font-size:85%; line-height:110%; {{#if: {{{boxsize|{{{4|}}}}}} | width:{{{boxsize|{{{4}}}}}}px;}}"
{| style="background: transparent;"
| [[Слика:{{{image|{{{2|Portal.svg}}}}}}|{{{size|{{{3|32}}}}}}x28px]]
|<div style="position: relative; width: 36px; height: 32px; overflow: hidden">
<div| style="positionpadding:0 absolute0.2em;" top: 0px;| left: 0px; z-index: 2">'''''[[ImageПортал:{{{image|Portal.svg}}}name|{{{size1|36{{PAGENAME}}}}}}}}x32px|Portal:Портал „{{{name|{{{1|{{PAGENAME}}}}}}}}“]]</div>'''''
</div>
|| '''''[[Портал:{{{name|{{{1|{{PAGENAME}}}}}}}}|Портал: {{{name|{{{1|{{PAGENAME}}}}}}}}]]'''''
|}
</div><noinclude>
 
==Употреба==
Овој шаблон се котисти за поврзување на статија со нејзиниот соодветен [[Портал:Пребарување|портал]].
 
==Место==
Овој портал се става на крајот на статијата во делот „Видете исто така“.
 
[[ar:قالب:بوابة]]
[[bs:Šablon:Portal]]