Разлика помеѓу преработките на „Организација за безбедност и соработка на Европа“

с
нема опис на уредувањето
(Одбиени последните 3 промени во текстот и вратена преработката 2931283 на Addbot)
с
|admin_center = [[Виена]], [[Австрија]]
|leader_title1 = Генерален секретар
|leader_name1 = <span style="white-space:nowrap">{{flagicon|FranceItaly}} МаркЛамберто Перин де БришамбоЗаниер</span>
|leader_title2 = Претседавач на Постојаниот совет
|leader_name2 = <br />{{flagicon|GreeceSerbia}}&nbsp;{{nowrap|[[ДораИвица БакојаниДациќ]]}}
|leader_title3 = Претставник за слободата на медиумите
|leader_name3 = <br />{{flagicon|HungaryBosnia and Herzegovina}}&nbsp;{{nowrap|МиклошДуња ХарастиМијатовиќ}}
|established_event1 = како КЕБС (CSCE){{smallsup|1}}
|established_date1 = Јули 1973