Разлика помеѓу преработките на „Организација за безбедност и соработка на Европа“

Одбиени последните 3 промени во текстот и вратена преработката 2931283 на Addbot
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
(Одбиени последните 3 промени во текстот и вратена преработката 2931283 на Addbot)
# http://www.osce.org/
 
==Литература==
* [[Игор Јанев]], Statutary order of International Organizations, Institute of Political Studies, Belgrade, 2009, ISBN 978-86-7419-191-0
 
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Меѓународни институции]]