Разлика помеѓу преработките на „Епистемологија“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (SmartM&M ја премести страницата Епистемологија на Теорија на познание: Епистемологија е името кое се користи во аналтичката мисловна ст...)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Философија, навигациска кутија}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Епистемологија| ]]
[[Категорија:Философија]]