Паоло Веронезе: Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 7 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
сНема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Веронезе, Паоло}}
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Ренесансни сликари]]
[[Категорија:Италијански сликари]]