Разлика помеѓу преработките на „Матрица (филм)“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 57 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q83495 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
По појавата и успехот на Матрикс беа снимени уште две продолженија: ''[[Матрикс релоадед]]'' и ''[[Матрикс револуции]]''.
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Филмови од 1999]]