Кларинет: Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Removing Link FA template (handled by wikidata))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [http://www.clarinet.org/ Меѓународна кларинетска асоцијација {{en}}]
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Дрвени дувачки инструменти]]