Разлика помеѓу преработките на „Осман I“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Commons category|Osman I}}
 
{{Нормативна контрола}}
{{Persondata <!-- Metadata: see [[Wikipedia:Persondata]]. -->
| NAME = Осман 1