Разлика помеѓу преработките на „Црква на Англија“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Англикански епархии во Обединетото Кралство и Ирска}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Црква на Англија| ]]
[[Категорија:Христијански вероисповеди]]