Разлика помеѓу преработките на „Експресионизам“

Додадени 42 бајти ,  пред 4 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [http://vecer.mk/kultura/studija-za-makedonskoto-ekspresionistichko-slikarstvo За книгата „Експресионизмот во македонското сликарство“ од Љ. Пауновски] — [[Вечер (дневен весник)|Вечер]]
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Експресионизам| ]]
[[Категорија:Правци во уметноста]]