Разлика помеѓу преработките на „Златна Орда“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 62 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q79965 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Никулец од областа на историјата}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Историја на Русија]]
[[Категорија:Историја на Монголија]]