Разлика помеѓу преработките на „Иван IV (Русија)“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q7996 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Никулец за биографија}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Руски цареви]]
[[Категорија:Монарси на Московското кнежество]]