Разлика помеѓу преработките на „Универзална декларација за човековите права“

embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(Одбиени последните 3 промени во текстот (од 78.157.18.252) и вратена преработката 3196839 на 62.162.124.161)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [http://unicode.org/udhr/d/udhr_mkd.xml Декларацијата на македонски јазик]
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Обединети Нации]]
[[Категорија:Човекови права]]