Разлика помеѓу преработките на „Леб“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 141 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q7802 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Лебот може да се јаде сам,намачкан со [[путер]], путер од [[кикиритки]], [[маргарин]], или сладок намаз како [[џем]], [[желе]], [[мармалад]], [[мед]], или пак се користи како дел од [[сендвич]]и. Може да биде само печен или дополнително печен на тостер и може да се сервира на секаква температура и на секое место..
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Леб| ]]
[[Категорија:Печива]]