Разлика помеѓу преработките на „Луј-Филип“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{end box}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Орлеанска династија]]
[[Категорија:Француски кралеви]]