Разлика помеѓу преработките на „Лутеранство“

Додадени 42 бајти ,  пред 4 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Христијанство-никулец}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Христијанство]]
[[Категорија:Протестантизам]]