Разлика помеѓу преработките на „Патки“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
*[http://www.stampsbook.org/subject/Duck.html Поштенски марки] – Поштенски марки со патки, гуски и лебеди
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Птици]]
[[Категорија:Гусковидни]]