Разлика помеѓу преработките на „Сперматозоид“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
:Хале, Ј, П: Биолошка школска енциклопедија, Книга-комерц, Белград
:Маричеќ, Магдалена, Чуркиќ, Б, Радовиќ, И: Специјална зоологија. Научна книга, Белград, 1986.
{{Нормативна контрола}}