Разлика помеѓу преработките на „Пејо Јаворов“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (додадена Категорија:Симболистички поети со помош на HotCat)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Биог-никулец}}
 
{{Нормативна контрола}}
{{DEFAULTSORT:Јаворов, Пејо}}