Разлика помеѓу преработките на „Нос“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (додадена Категорија:Нос со помош на HotCat)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Под влијание на микроорганизми или разни хемиски неповолни дразби, доаѓа до зголемено лачење на мукус и до појава на [[кивавица]].
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Систем за дишење]]
[[Категорија:Нос| ]]