Разлика помеѓу преработките на „Уметност“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [http://www.primitivism.com/case-art.htm ''Случајот против уметноста'' на Џон Зерзан]
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Уметност|*]]