Отвори го главното мени

Промени

Додадени 42 бајти ,  пред 4 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
Вегетативни органи се:корен,листот и стеблото
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Анатомија]]