Разлика помеѓу преработките на „Милунка Савиќ“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
*[http://www.wieninternational.at/en/aktuell/the-hero-who-was-a-heroine-en The hero who was a heroine]
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Жени во војна]]
[[Категорија:Историја на Србија]]