Ирокези: Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
сНема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Ирокези}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Американски староседелци во Северна Америка]]