Разлика помеѓу преработките на „Франциум“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 101 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q671 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{-}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Хемиски елементи]]
[[Категорија:Алкални метали]]