Разлика помеѓу преработките на „Пајо Паторот“

Додадени 42 бајти ,  пред 4 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Removing Link FA template (handled by wikidata) - The interwiki article is not featured)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [http://www.disneyshorts.org/characters/donald.html Кратка антологија на Пајо Паторот] ('''англиски''')
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Цртан филм]]
[[Категорија:Стрип]]