Разлика помеѓу преработките на „Артилерија“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(Надворешни врски: {{commons|Artillery}})
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
 
{{Војна}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Артилерија| ]]
[[Категорија:Воени родови]]