Разлика помеѓу преработките на „Падова“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 75 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q617 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
'''Падова''' ([[итал.]] ''Padova'', [[лат.]] ''Patavium'', [[Венетски јазик (современ)|вен.]] ''Padoa'') е град во [[северна Италија]], во покраината [[Падова (покраина)|Падова]] (регион [[Венето]]). Градот има има 212.500 жители.
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Падова| ]]
[[Категорија:Градови во Венето]]