Ербас А380: Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 8 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
[проверена преработка][проверена преработка]
с Removing Link FA template (handled by wikidata)
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
Ред 98:
{{Џиновски летала}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Авиони]]
[[Категорија:Патнички авиони]]