Разлика помеѓу преработките на „Поморско Војводство“

embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (додадена Категорија:Поморско војводство со помош на HotCat)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Војводството е поделено на 20 окрузи (''powiats''), кои пак се поделени на 123 општини (''gmini'').
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Војводства во Полска]]
[[Категорија:Поморско војводство| ]]