Разлика помеѓу преработките на „Прост број“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Отстрането уредувањето на 2003:88:6F06:1A93:E964:EACE:8E92:3709 (разговор), вратено на посл...)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Која било друга факторизација на 23244 како производ од прости броеви ќе биде идентична на дадената, освен редоследот на множителите. Во практиката постојат повеќе алгоритми (постапки) за факторизација на прости множители на поголеми броеви.
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Прости броеви| ]]