Разлика помеѓу преработките на „Ајслебен“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [http://www.visitatio.de/sehenswuerdigkeit-3d/modell.html?o=27#gmAnchor 3Д-модел на родното место на Лутер]
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Знаменитости во Германија]]
[[Категорија:Мансфелд-Зидхарц]]