Разлика помеѓу преработките на „Тимуриди“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Тимуридска династија на Тимуриди презапишувајќи врз пренасочување)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
== Наводи ==
{{наводи}}
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Тимуриди| ]]
[[Категорија:Монголски династии]]