Разлика помеѓу преработките на „Стив Возњак“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [http://www.woz.org woz.org] Официјалниот веб портал на Возниак
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Американски компјутерски бизнисмени]]
[[Категорија:Американски компјутерски програмери]]