Разлика помеѓу преработките на „Америго Веспучи“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(Одбиени последните 3 промени во текстот и вратена преработката 3178264 на Ehrlich91)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Никулец за биографија}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Италијански морепловци]]
[[Категорија:Родени во 1459 година]]