Разлика помеѓу преработките на „Оцетна киселина“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(Одбиена последната промена во текстот (од 217.16.91.248) и вратена ревизијата 2960327 на Addbot)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
<!--Интервики врски -->
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Органски соединенија]]