Разлика помеѓу преработките на „Период на полураспад“

embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 64 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q47270 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Период на полураспаѓање многу често се користи за опишување на залихи во процес на експоненцијално распаѓање на пример [[радиоактивно распаѓање]].
{{Никулец од областа на физиката}}
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Радиоактивност]]
[[Категорија:Хемиска кинетика]]