Печ: Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 7 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
[проверена преработка][проверена преработка]
с ((GR) File renamed: File:Pecs05.jpgFile:Pécs, Király St. and Színház Sq. corner.jpg File renaming criterion #2: Change from completely meaningless names into suitable names, according to what t...)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Европски главни градови на културата}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Градови во Унгарија]]
[[Категорија:Европски главни градови на културата]]